Najwyższa jakość

Nasze Usługi

Terapia manualna

To zarówno metoda diagnostyki pacjenta, jak i leczenia zaburzeń jego narządów ruch. Wykorzystuje szeroki wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożenia pacjenta. Opiera się głównie na pracy dłoni fizjoterapeuty, który wykonuje określone uciski i pchnięcia w wyznaczonych miejscach w pobliżu chorego obszaru w celu przywrócenia właściwego ułożenia przemieszczonych lub zablokowanych struktur oraz mobilizacji określonych stawów.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (deep tissue massage) polega na wykorzystaniu szeregu technik manualnych, w celu usunięcia wcześniej zlokalizowanych napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego pacjenta. Jako narzędzie terapeutyczne stosuje się w nim głównie palce, kostki palców, pieści, przedramiona i łokcie. Masaż tkanek głębokich nie jest jednorodną metodą terapii i nie ma jednej procedury jego wykonywania. Jego przebieg fizjoterapeuta dobiera indywidualnie.

Masaż sportowy 

Dedykowany jest głównie zawodowym sportowcom  i osobom aktywnie uprawiającym sport narażonym na przeciążenia podczas intensywnej aktywności fizycznej i wzmożonego treningu. W porównaniu do masażu klasycznego jest bardziej intensywny. Wykorzystywany jest przez fizjoterapeutów zarówno jako element rehabilitacji, jak i forma odnowy biologicznej ciała. Masaż sportowy zmniejsza napięcie mięśniowe oraz zwiększa zakres ruchu, co ułatwia sportowcom pracę nad formą, oraz minimalizuje ryzyko urazu i kontuzji. Stymulacja mięśni przyspiesza krążenie krwi, a co za tym idzie metabolizm tkanek i redukcję toksyn z organizmu. Działa również rozluźniająco i relaksująco.

Igłoterapia 

Suche igłowanie (dry needling, DN) to metoda fizjoterapeutyczna leczenia bólu mięśniowo-powięziowego oraz dysfunkcji w obrębie narządów ruchu. Polega na nakłuwaniu przy użyciu jednorazowych igieł punktu spustowego w mięśniu (tzw. trigger points – TrP) lub napiętego pasma mięśniowego. Nakłucie wywołuje impuls nerwowy, który następnie przechodzi przez rdzeń kręgowy do włókien nadmiernie napiętego mięśnia. Przeprowadzony impuls wywołuje odruch w formie lokalnego skurczu mięśnia, a następnie rozluźnienia jego struktury. Zwykle podczas jednej wizyty wbija się kilka igieł, a samo ukłucie pod względem intensywności przypomina ukąszenie komara.

Terapia mięśniowo- powięziowa

Powięzi to struktury w organizmie, zbudowane z tkanki łącznej, których celem jest osłona mięśni. Odpowiadają za stabilizację i nadanie kształtu strukturze mięśniowej oraz warunkują przebieg procesu poruszania. Zaburzenie w ich obrębie prowadzą do przenoszenie napięć na inne struktury, co przekłada się na częste przeciążenia, dolegliwości bólowe, a co za tym idzie ogólną biomechanikę ciała. Terapia mięśniowo – powięziowa to holistyczne ujęcie, które traktuje ciało jako całość, w którym nieprawidłowości w obrębie jednej struktury, rzutują na funkcjonowanie innych, często oddalonych. Jej celem jest rozpoznanie i zlokalizowanie zaburzenia oraz dobranie odpowiedniej formy profilaktyki.

Medyczny trening terapeutyczny 

MTT tj. Medical Training Therapy jest metodą aktywnej rehabilitacji ruchowej. Jego celem jest rozwój układu mięśniowo-szkieletowego, poprawa mobilności i  wytrzymałości ciała pacjenta lub jego wybranej partii poprzez dobór ukierunkowanych ćwiczeń.

Wkładki ortopedyczne 

Stopy to silnie obciążony aparat ruchu, który codziennie dźwiga ciężar całego ciała. Okoliczności takie jak wady postawy, nadwaga, czy niektóre choroby przewlekłe często wpływają na kondycję i ogólną sprawność kończyn dolnych.  W naszym gabinecie tworzymy dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjenta wkładki ortopedyczne, które korygują wady postawy, zmniejszają obciążenie w obrębie poszczególnych części stóp, a co za tym idzie zwiększają komfort w codziennym życiu. W przeciwieństwie do uniwersalnych wkładek, dostępnych w sklepach, wkładki ortopedyczne są w pełni dostosowane do kształtu stopy i problemów, z jakim boryka się pacjent.

Kinesiotaping 

Metoda plastrowania polegająca na naklejaniu specjalnej, elastycznej taśmy na powierzchnię ciała. Plastry umieszczone w odpowiedni sposób stymulują układ limfatyczny, co wspomaga wchłanianie krwiaków, obrzęków oraz zmniejszenia stanów zapalnych.  Poprawiają krążenie, regulują tonus mięśniowy, czyli napięcie mięśni w spoczynku i aktywują układy uśmierzające ból.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Obszar fizjoterapii poświęcony leczeniu zaburzeń w obrębie dna miednicy oraz kształtowania w jej obrębie prawidłowych nawyków ruchowych. Dno miednicy to układ struktur mięśniowo-powięziowych, które odpowiadają za utrzymanie w odpowiednim miejscu narządów jamy brzusznej oraz prawidłowe funkcjonowanie dolnego odcinka układu moczowego, przewodu pokarmowego oraz układu rozrodczego. Fizjoterapia uroginekologiczna pomaga m.in. w walce z nietrzymaniem moczu, bolesnymi miesiączkami, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, a także w przygotowaniu się do ciąży lub dojściu do formy po niej.

Fizjoterapia kobiet
w ciąży i po porodzie

Zachodzące w okresie ciąży zmiany w obrębie ciała kobiety, w tym zmiana ustawienia miednicy czy zwiększenie obciążenia kręgosłupa i poszczególnych partii mięśni, często wywołują dolegliwości bólowe i utrudniają kobietom codzienne funkcjonowanie. Fizjoterapia w okresie ciąży ułatwia przystosowanie się organizmu do nowej biomechaniki ciała, pomaga wzmocnić wybrane jego partie i zredukować dolegliwości bólowe. Terapia manualna i aktywna przed porodem to także forma profilaktyki przed częstymi skutkami ciąży lub porodu (zarówno naturalnego jak i zakończonego cięciem cesarskim) np. rozejściem m. prostego brzucha, osłabieniem mięśni dna miednicy czy nietrzymaniem moczu. Natomiast fizjoterapia poporodowa wspomaga proces powrotu do formy po ciąży i połogu.